תוכנית

להלן ההרצאות הצפויות בכנס וורדקמפ ירושלים 2013. ניתן ללמוד יותר על המרצים בעמוד המרצים, והלו"ז נמצא פה.

משנים את העולם – וורדפרס לעמותות וארגונים חברתיים

עמותות וארגונים חברתיים ופוליטיים חייבים נוכחות אינטרנטית – אך לרוב התקציב דל או לא קיים ואנשי העמותות אינם בקיאים ברזי המדיום החדש. כיצד נוכל לעזור לשנות את העולם, עם וורדפרס?

לינק למצגת.

מה היה קורה אם וורדפרס לא הייתה קוד פתוח?

ההרצאה ממחישה מה היה קורה אם וורדפרס לא היה קוד פתוח? איך זה היה משפיע על עולם האינטרנט, על עולם מערכות ניהול התוכן? מה קורה בעולם הקוד הפתוח בכלל ולמה וורדפרס חשובה כ"כ לעולם זה?
איך אפשר לתרום לוורדפרס בפרט ולקוד פתוח בכלל? מדוע זה כ"כ חשוב?

קודם מובייל – מה זה אומר לכל בעל אתר?

בשנים האחרונות מכשירי המובייל החדשים שינו את הדרך בה הגולשים שלנו צורכים את התוכן, מה זה אומר ואיך בעלי האתרים יכולים וצריכים לפעול על מנת למנף את המצב לטובתם.

היכרות עם וורדפרס ועוד…

נדבר על המבנה ההיררכי של מערכת הוורדפרס, על ניהול האתר בצורה נקייה וקלה. ועל פלאגינים שנחשבים ל"חובה" ועוזרים לנו מאוד לנהל את האתר שלנו.

עבודה עם SASS בסביבת וורדפרס

עולם צד הלקוח עובר שינוי משמעותי עם כניסתן של מטא שפות חדשות שעוטפות את ה-CSS המוכר. בהרצאה זו יובא הסבר מעמיק על LESS ו-SASS וכיצד אפשר ורצוי לשלבן עם מערכת מבוססת WordPress ואיך אפשר למנף אותן על ידי לקצר באופן משמעותי את זמן הפיתוח.

לבנות אתרים יפהפיים וסמנטיים בוורדפרס – תיכנות שהוא פיקסל פרפקט

בהרצאה אתייחס לפתרון של בעיות עיצוביות שמקורן בתיכנות ושיעזרו לכל מתכנת מנוסה להפוך את האתרים שלו ליפים ונגישים יותר.
חלק מהנושאים בהם אגע: הדרך הפשוטה לבנות אתר רספונסיבי שנראה מדהים על גבי כל הפלטפורמות, שימוש בגרידים והתאמה לדפדפנים ישנים. טיפוגרפיה עברית ברשת: טכניקות מתקדמות להטמעת וובפונטס, פתרונות לבעיות רינדור נפוצות שחלקם ייחודייות לנו בשפה העברית והסבר על רשיונות השימוש השונים של החברות בארץ ובעולם. מיקרופורמטים ו־Schema. מה קורה לאייקונים בעידן הווב הסמנטי: אייקון־פונטס, פאביקונים, טאצ'יקונים ו־SVGים.

סביבות פיתוח לוורדפרס ומה שביניהם

בהרצאה זו נדבר על נושאים אלו:

 • זרימת פיתוח Develop, Stage, Deploy …
 • סביבות פיתוח Dev, Stage ,Production …
 • מעבר בין סביבות הפיתוח…
 • אתגרים ופתרונות (דומיין, קבצים, מבנה נתונים…)
 • כלים , סקריפטים, ותוכונות
 • וכמובן נגיעות בVERSION CONTROL

אופטימיזציה ושיפור ביצועים בוורדפרס -או- איך לגרום לוורדפרס שלך לזוזזז!

ההרצאה תגע באספקטים השונים לשיפור הביצועים:

 • markup נכון
 • כלים ושיטות לחיתוך נכון
 • כלים ותוספים לאופטימיזציה
 • בקרה וחיווי

The Business of WordPress: tips for managing your WordPress business

Many of us make our living providing WordPress services. But running a small business in this field poses endless challenges and opportunities. You might have asked yourself the following: How do I price? What should I be careful about? What terms and conditions should have in my proposals? Do I even need a proposal? And more.

After more than six years of managing a WordPress-based business, Miriam has seen it all (ok, not really, since the more you see, the more you realize you haven't seen). The goal of this session is to help you learn from her mistakes so you don't have to make them! The session will be a kind of open sourcing of lessons learned at illuminea headquarters.

WordPress website specification – sitemaps, wireframes and more

WordPress website planning – sitemaps, wireframes and more: The more detailed you get during the site specification stage, the more smoothly the site design and development stages will go. Learn about illuminea's always-evolving process of site specification and how it fits into the entire web development project in our company.

מצא את המטמון: מבוא ל-Caching מתקדם בוורדפרס

בהרצאה זאת נסקור שיטות Caching מתקדמות, תוך ניצול הכלים שבנויים לתוך הליבה של וורדפרס למטרה זאת: Object Cache API, Transients API. בין השאר אסביר כיצד תוכלו לייעל את הקוד שלכם ולשפר את הביצועים – ומה אפשר לעשות כדי שהקוד שלכם יהיה Scaleable ועמיד לאורך זמן.

מ-antispambot ועד zeroise – עשר פונקציות וורדפרס שאתם כנראה לא מכירים

הקוד של וורדפרס כולל עשרות פונקציות וקלאסים בהם אנחנו עושים שימוש בתוספים ובתבניות שלנו. בין כל הפונקציות האלה, מסתתרות כמה פנינות חביבות שלא הרבה מכירים. בהרצה הזו נפגוש חלק מהפונקציות היותר שימושיות והפחות מוכרת ב-WordPress.

וורדפרס בבית המשפט: לקחים שלמדתי

בשנה האחרונה הגיע וורדפרס לבית המשפט בתביעה שנוהלה בטענה כי וורדפרס אינה הולמת למערכות ניהול תוכן ומסחר אלקטרוני. ההרצאה תדון בסיבות בהן הסכסוך הגיע לבית המשפט ותסביר למפתחים כיצד ניתן להמנע ממצבים כאלה, להבא.

ניתן לראות את המצגת פה.

צילום: שלשה עקרונות, שלשה יישומים באתר שלך

אלמנטים ויזואלים מוסיפים הרבה ערך לאתרים ובלוגים שלנו. אבל רובינו לא יודעים איך ליצור ולשלב תמונות טובות באתר. בהרצאה הזאת יוגדרו כמה עקרונות יסוד בתחום האופטיקה, התאורה והקומפוזיציה ונדגים כיצד ניתן ליישם אותם בשלושה מקרים נפוצים אצל בוני אתרים:

 • צילום ראש
 • צילום דירה
 • צילום מוצר

The Power of Your Story Through WordPress

With over 2.3 billion people online everyday there has never been a bigger or better audience to market your business or spread a message. There are also many people trying to get get people's attention like you, how will you stand out? How will you be heard above all the noise?

My session will teach you the best way to market your business or message: the power of story. I will teach you how to shape your story, the tools and tricks to use your story on the Internet and social media. I will teach you the most effective way to identify your target audience and how to use your story to speak directly to them.

I will show you how I used my story to self-publish two ebooks and sell over 75,000 copies, become an international speaker and life coach. You CAN do this.

איך להשתמש ב-meta boxes כדי למנוע זוועות עיצוביות

מה עושים כשחלק מהאתר צריך להיות מוזן ע"י מנהלי האתרים, אולם על התוכן הזה להיות מעוצב בדיוק לפי ה-PSD (קובץ פוטושופ), ואסור בתכלית האיסור לתוכן הזה להיות מושפע מאיזשהו עיצוב של עורך הטקסט? יש כל מיני דרכים. דרך אחת שארחיב עליה את הדיבור נמצאת בכותרת ההרצאה.

ניתן לראות את השקופיות של ההרצאה עם הסברים שימושיים של לאה באתר שלה.

"יציאה אל העולם הגדול" – כיצד מקימים ומנהלים ביעילות אתר רב לשוני?

אנחנו חיים בעולם גלובלי. רבים מבעלי האתרים בישראל מבקשים להפוך את האתר שלהם לרב לשוני מכיוון שהם מבינים עד כמה זה חשוב לפיתוח העסק ולפופולאריות האתר.
אבל כל מי שניסה פעם להקים אתר במספר שפות יודע עד כמה הדבר קשה.

מורכב עוד יותר לתחזק ולנהל לאורך זמן אתר בכמה שפות כך שהתוכן יניה תמיד עדכני בכל שפה.

אייל קאופמן, מנכ"ל OnTheGo המפתחת את WPML, התוסף הפופולארי ביותר בתחום אתרי וורדפרס רב לשוניים (מעל 90%), יציג כיצד מקימים אתר רב לשוני, מתרגמים ומנהלים אותו לאורך זמן בקלות וביעילות.

סגור לתגובות.